RS/WI
A.net/WI
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
University of Wisconsin-Superior Track and Field and Cross Country - Superior, Wisconsin
Yellowjackets
Belknap & Catlin, Superior, Wisconsin, 54880, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Nathan Welty
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
8
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2014 / 2015 - (8 articles)
All News
Search
2015 Results - St. Scholastica Lake Superior Indoor Challenge
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Feb 6th 2015, 4:30pm
Comments
St. Scholastica Lake Superior Indoor Challenge
- Feb 7, 2015
Duluth, MN, US
Timing/Results by:
Heros Timing - Bemidji - IA - Timing Company
« Filter Results by Team: »
Bemidji State
Bethany Lutheran College
Concordia-St. Paul
Minnesota-Duluth
Northern Michigan
St Benedict
St Scholastica
Wisconsin-Superior
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
500m
|
600m
|
800m
|
1k
|
Mile
|
3k
|
5k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
600m
|
800m
|
1k
|
Mile
|
3k
|
5k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Emlaw, Mark
11
Minnesota-Duluth
07.22
nwi
1
2
Kolpin, Joey
9
Minnesota-Duluth
07.27
nwi
1
3
Wagner, Kevin
11
St Scholastica
07.37
nwi
1
4
Harris, Kevin
9
Bethany Lutheran
07.39
nwi
1
5
Johnson, Keante
9
Concordia-St. Pa
07.45
nwi
1
6
Murphy, Patrick
9
St Scholastica
07.50
nwi
1
7
Olinger, Joseph
9
Wisconsin-Superi
07.69
nwi
1
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Emlaw, Mark
11
Minnesota-Duluth
07.30
nwi
2
1
Wagner, Kevin
11
St Scholastica
07.32
nwi
3
2
Kolpin, Joey
9
Minnesota-Duluth
07.32
nwi
2
2
Olson, Holden
12
Minnesota-Duluth
07.32
nwi
3
1
Harris, Kevin
9
Bethany Lutheran
07.41
nwi
1
3
Johnson, Keante
9
Concordia-St. Pa
07.44
nwi
2
2
Murphy, Patrick
9
St Scholastica
07.45
nwi
1
3
Olinger, Joseph
9
Wisconsin-Superi
07.68
nwi
1
3
Hahn, Luke
11
Bethany Lutheran
07.69
nwi
3
4
Jones, Howard
9
Concordia-St. Pa
07.71
nwi
2
4
Wilkerson, Kyle
10
Wisconsin-Superi
07.73
nwi
1
5
Hiner, Mitchel
9
Wisconsin-Superi
07.75
nwi
2
4
LaBore, Brett
9
Bethany Lutheran
08.13
nwi
3
5
Beattie, Nick
9
Minnesota-Duluth
NT
nwi
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wagner, Kevin
11
St Scholastica
23.06
nwi
1
2
d'Entremont, Phil
12
Minnesota-Duluth
23.12
nwi
1
3
Beattie, Nick
9
Minnesota-Duluth
23.27
nwi
1
4
Emlaw, Mark
11
Minnesota-Duluth
23.69
nwi
1
1
Harris, Kevin
9
Bethany Lutheran
24.32
nwi
2
2
Hahn, Luke
11
Bethany Lutheran
24.63
nwi
2
3
Potratz, Noah
9
Wisconsin-Superi
24.80
nwi
2
4
Wilkerson, Kyle
10
Wisconsin-Superi
24.86
nwi
2
1
Rubeck, Logan
9
Minnesota-Duluth
24.89
nwi
4
1
Olinger, Joseph
9
Wisconsin-Superi
24.97
nwi
3
2
Hiner, Mitchel
9
Wisconsin-Superi
25.49
nwi
3
3
Owens, Joe
11
Concordia-St. Pa
25.73
nwi
3
2
Haberman, Henry
9
Wisconsin-Superi
25.77
nwi
4
4
Modderman-Anderson, Tyle
9
Wisconsin-Superi
25.87
nwi
3
3
LaBore, Brett
9
Bethany Lutheran
26.62
nwi
4
4
Soto, Ernesto
10
Wisconsin-Superi
27.43
nwi
4
5
Krause, Timothy
9
Bethany Lutheran
29.36
nwi
4
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carlson, Austin
9
Minnesota-Duluth
53.05
1
1
Richardson, Owen
10
Bethany Lutheran
53.83
2
2
Melton, Vantwon
10
Concordia-St. Pa
53.91
1
3
Naumann, Michael
11
St Scholastica
55.10
1
2
Brikis, Mieszko
10
Wisconsin-Superi
55.99
2
3
Kraabel, Jake
9
Minnesota-Duluth
57.54
2
4
Soto, Ernesto
10
Wisconsin-Superi
1:02.70
2
Mens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
d'Entremont, Phil
12
Minnesota-Duluth
1:05.54
1
2
Deluca, Frank
9
Minnesota-Duluth
1:06.26
1
3
Benz, Garrett
9
Minnesota-Duluth
1:06.94
1
4
Behm, Connor
9
Minnesota-Duluth
1:08.40
1
1
Fathie, Alexander
10
Wisconsin-Superi
1:09.55
2
2
Anselmo, Tony
10
St Scholastica
1:09.78
2
3
Egelkraut, Aaron
11
St Scholastica
1:10.75
2
4
Brostrom, Cody
10
St Scholastica
1:10.94
2
5
Donahue, Nicholas
11
Wisconsin-Superi
1:12.59
2
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Comer, Nathan
9
Minnesota-Duluth
1:25.74
1
2
Hausken, Adam
10
Concordia-St. Pa
1:26.92
1
3
Litecky, Paul
9
Wisconsin-Superi
1:27.18
1
4
Walkow, Hunter
9
Wisconsin-Superi
1:36.26
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Darrick
9
Minnesota-Duluth
2:03.09
1
2
Sedbrook, Cody
9
Minnesota-Duluth
2:03.25
1
3
Litecky, Paul
9
Wisconsin-Superi
2:04.19
1
4
Johnson, Sam
9
Minnesota-Duluth
2:06.69
1
5
Avenson, Jake
9
Minnesota-Duluth
2:12.90
1
6
Walkow, Hunter
9
Wisconsin-Superi
2:15.54
1
7
Krause, Timothy
9
Bethany Lutheran
2:15.85
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKenzie, Luke
11
St Scholastica
2:34.85
1
2
Braack, Boston
10
Minnesota-Duluth
2:38.28
1
3
Johnson, Drew
11
Minnesota-Duluth
2:40.09
1
4
Erickson, Joey
10
Minnesota-Duluth
2:40.52
1
5
Pulver, Grant
9
Minnesota-Duluth
2:40.63
1
6
Peterson, Josh
9
Minnesota-Duluth
2:42.09
1
7
Gracia, Mason
10
St Scholastica
2:44.98
1
8
Nielsen, Dan
12
Minnesota-Duluth
2:45.28
1
9
Handorff, Aaron
12
Minnesota-Duluth
2:46.15
1
10
Koski, Jordan
9
Wisconsin-Superi
2:46.18
1
11
Hanson, Ben
10
Minnesota-Duluth
2:46.20
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Drew
11
Minnesota-Duluth
4:27.42
1
2
Pulver, Grant
9
Minnesota-Duluth
4:29.53
1
3
Nielsen, Dan
12
Minnesota-Duluth
4:32.14
1
4
Tiberg, Cam
12
Wisconsin-Superi
4:33.10
1
5
Sedbrook, Cody
9
Minnesota-Duluth
4:35.86
1
6
Handorff, Aaron
12
Minnesota-Duluth
4:37.31
1
7
Koski, Jordan
9
Wisconsin-Superi
4:39.34
1
8
Hare, Seth
10
Minnesota-Duluth
4:40.17
1
9
Trosen, Josh
9
St Scholastica
4:47.40
1
10
Heikkila, Ted
11
Minnesota-Duluth
4:47.72
1
11
Avenson, Jake
9
Minnesota-Duluth
4:49.11
1
12
Brikis, Mieszko
10
Wisconsin-Superi
4:56.62
1
13
Malimanek, Lucas
10
Bethany Lutheran
4:57.89
1
Mens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sachs, Gage
10
Minnesota-Duluth
9:10.86
1
2
Lawson, Chris
11
St Scholastica
9:13.57
1
3
Lovejoy, Matt
9
Wisconsin-Superi
9:52.53
1
4
Haling, Brandon
12
Wisconsin-Superi
9:52.84
1
5
Martin, Edward
11
Wisconsin-Superi
9:54.88
1
6
Nemec, Nicholas
9
Wisconsin-Superi
10:45.36
1
7
Johnson, Drew
11
Minnesota-Duluth
NT
1
Mens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fisher, Mitch
11
Minnesota-Duluth
15:43.74
1
2
Anderson, Blake
9
Minnesota-Duluth
15:46.16
1
3
Maki, Bennett
11
Minnesota-Duluth
16:18.55
1
4
Zuidema, Mitch
12
Minnesota-Duluth
16:56.08
1
5
Schwartz, Ethan
10
Bethany Lutheran
16:58.14
1
6
Wallenta, Adam
10
St Scholastica
17:14.83
1
7
Pilon, Victor
10
St Scholastica
17:41.55
1
8
Gallagher, Jacob
10
St Scholastica
NT
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ryan, James
11
Minnesota-Duluth
08.66
nwi
1
2
Rubeck, Logan
9
Minnesota-Duluth
09.10
nwi
1
3
Goligoski, Colin
12
Concordia-St. Pa
09.13
nwi
1
4
Odera, Antony
11
Concordia-St. Pa
09.27
nwi
1
5
Zamzow, Brooks
12
Minnesota-Duluth
09.62
nwi
1
6
Ambrose, Jacob
10
Bethany Lutheran
10.37
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ryan, James
11
Minnesota-Duluth
08.56
nwi
1
2
Rubeck, Logan
9
Minnesota-Duluth
09.07
nwi
1
3
Odera, Antony
11
Concordia-St. Pa
09.18
nwi
1
4
Zamzow, Brooks
12
Minnesota-Duluth
09.21
nwi
1
5
Goligoski, Colin
12
Concordia-St. Pa
09.51
nwi
1
6
Ambrose, Jacob
10
Bethany Lutheran
10.67
nwi
1
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kolpin, Beattie,
Carlson, Nelson
Minnesota-Duluth
1:34.29
1
2
Fathie, Wilkerso,
Potratz, Donahue
Wisconsin-Superi
1:37.51
1
3
Hiner, Haberman,
Vieau, Olinger
Wisconsin-Superi
1:40.51
1
4
Harris, LaBore,
Ambrose, Hahn
Bethany Lutheran
1:40.70
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson, Comer,
Behm, D'Entrem
Minnesota-Duluth
3:32.46
1
2
Anselmo, Brostrom,
Egelkrau, Wagner
St Scholastica
3:36.61
1
3
Potratz, Vieau,
Brikis, Myran
Wisconsin-Superi
3:47.05
1
4
Harris, Richards,
Malimane, Dantzman
Bethany Lutheran
3:48.05
1
5
Walkow, Litecky,
Hiner, Olinger
Wisconsin-Superi
4:00.47
1
6
Krause, Luehring,
Schwartz, LaBore
Bethany Lutheran
4:08.06
1
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Peterson, Kraabel,
Johnson, Naughton
Minnesota-Duluth
10:58.84
1
Mens Shot Put Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lee, Brian
10
Minnesota-Duluth
13.07m
(42'10.5)
1
2
Murphy, Ryan
12
St Scholastica
13.03m
(42'8.75)
1
3
Wilson, Kern
11
Minnesota-Duluth
11.93m
(39'1.5)
1
4
Ryan, James
11
Minnesota-Duluth
11.79m
(38'8)
1
5
Salgado, Sergio
10
Bethany Lutheran
10.08m
(33'0.75)
1
6
Fleming, Thomas
10
Wisconsin-Superi
9.97m
(32'8.5)
1
7
Alexandrou, Elias
9
Wisconsin-Superi
9.71m
(31'10.25)
1
Mens Shot Put Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cullen, Mike
12
Concordia-St. Pa
16.16m
(53'0)
1
2
Udenberg, Thomas
10
Wisconsin-Superi
15.95m
(52'3.75)
1
3
Sowers, Devin
10
Minnesota-Duluth
15.53m
(50'11.25)
1
4
Peterson, Jeremy
11
St Scholastica
14.83m
(48'7.75)
1
5
Moran, Nick
12
Minnesota-Duluth
14.09m
(46'2.5)
1
6
Gabrielson, John
11
Concordia-St. Pa
14.08m
(46'2.25)
1
7
Morris, Brett
11
Concordia-St. Pa
13.38m
(43'10.75)
1
8
Jablon, Joshua
9
Bethany Lutheran
13.11m
(43'0)
1
9
Treichel, Clinton
10
Minnesota-Duluth
12.71m
(41'8.25)
1
Mens Weight Throw Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Treichel, Clinton
10
Minnesota-Duluth
14.59m
(47'10.25)
1
2
Jablon, Joshua
9
Bethany Lutheran
12.29m
(40'3.75)
1
3
Hahn, Luke
11
Bethany Lutheran
10.13m
(33'2.75)
1
4
Salgado, Sergio
10
Bethany Lutheran
9.63m
(31'7)
1
5
Alexandrou, Elias
9
Wisconsin-Superi
7.56m
(24'9.5)
1
Mens Weight Throw Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Peterson, Jeremy
11
St Scholastica
17.32m
(56'9.75)
1
2
Cullen, Mike
12
Concordia-St. Pa
16.79m
(55'1)
1
3
Moran, Nick
12
Minnesota-Duluth
16.67m
(54'8.25)
1
4
Lee, Brian
10
Minnesota-Duluth
15.73m
(51'7.25)
1
5
Udenberg, Thomas
10
Wisconsin-Superi
15.47m
(50'9)
1
6
Murphy, Ryan
12
St Scholastica
14.15m
(46'5)
1
7
Wilson, Kern
11
Minnesota-Duluth
14.10m
(46'3)
1
8
Fleming, Thomas
10
Wisconsin-Superi
13.21m
(43'4)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lilja, Jason
10
Minnesota-Duluth
2.03m
(6'7.75)
1
2
Anderson, Corey
11
St Scholastica
1.87m
(6'1.5)
1
3
Tucker, Matthew
9
Bethany Lutheran
1.87m
(6'1.5)
1
4
Welty, Nathan
10
Wisconsin-Superi
1.67m
(5'5.75)
1
5
Haberman, Henry
9
Wisconsin-Superi
NH
(--)
1
Mens Long Jump Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Christman, Brandyn
9
Minnesota-Duluth
6.31m
(20'8.25)
nwi
1
2
Ryan, James
11
Minnesota-Duluth
6.15m
(20'2)
nwi
1
3
Gibbs, John
11
Concordia-St. Pa
6.02m
(19'9)
nwi
1
4
Murphy, Patrick
9
St Scholastica
5.83m
(19'1.5)
nwi
1
5
Jones, Howard
9
Concordia-St. Pa
5.74m
(18'9.75)
nwi
1
6
Anselmo, Tony
10
St Scholastica
5.44m
(17'10)
nwi
1
7
Myran, Zachary
10
Wisconsin-Superi
4.93m
(16'2)
nwi
1
Mens Long Jump Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lilja, Jason
10
Minnesota-Duluth
6.79m
(22'3.25)
nwi
1
2
Horoshak, Alex
12
St Scholastica
6.56m
(21'6.25)
nwi
1
3
Emlaw, Mark
11
Minnesota-Duluth
6.54m
(21'5.25)
nwi
1
4
Odera, Antony
11
Concordia-St. Pa
6.32m
(20'8.75)
nwi
1
5
Anderson, Corey
11
St Scholastica
6.10m
(20'0)
nwi
1
6
McGee, Kenny
10
Wisconsin-Superi
6.03m
(19'9.25)
nwi
1
7
Vieau, Zachary
9
Wisconsin-Superi
5.88m
(19'3.5)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Horoshak, Alex
12
St Scholastica
12.95m
(42'5.75)
nwi
1
2
Christman, Brandyn
9
Minnesota-Duluth
12.67m
(41'6.75)
nwi
1
3
Vieau, Zachary
9
Wisconsin-Superi
12.14m
(39'9.75)
nwi
1
4
Murphy, Patrick
9
St Scholastica
12.02m
(39'5)
nwi
1
5
Myran, Zachary
10
Wisconsin-Superi
10.38m
(34'0.5)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joppru, Aaron
9
Concordia-St. Pa
4.25m
(13'11.25)
1
2
Goligoski, Colin
12
Concordia-St. Pa
4.10m
(13'5.25)
1
3
Tompkins, Sean
9
Minnesota-Duluth
4.10m
(13'5.25)
1
4
Van Watermeulen, Nick
10
Minnesota-Duluth
4.10m
(13'5.25)
1
5
Modderman-Anderson, Tyle
9
Wisconsin-Superi
3.95m
(12'11.5)
1
6
Kelner, Joe
9
Minnesota-Duluth
3.95m
(12'11.5)
1
7
Petersen, Jess
9
Minnesota-Duluth
3.80m
(12'5.5)
1
8
Zamzow, Brooks
12
Minnesota-Duluth
3.80m
(12'5.5)
1
9
Malimanek, Lucas
10
Bethany Lutheran
2.75m
(9'0.25)
1
10
Elyea-Wheeler, Bryan
11
Concordia-St. Pa
NH
(--)
1
11
Niebuhr, Riley
12
St Scholastica
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wirtz, Brittni
12
Northern Michiga
07.84
nwi
1
2
Pangerl, Erin
12
Minnesota-Duluth
08.00
nwi
1
3
James, Avadon
11
Northern Michiga
08.02
nwi
1
4
Doran, Maija
9
Minnesota-Duluth
08.21
nwi
1
5
Argir, Sammi
9
St Scholastica
08.22
nwi
1
6
Adams, Suzi
11
St Benedict
08.29
nwi
1
7
Clintsman, Valerie
11
St Benedict
08.29
nwi
1
8
Urman, Madelyn
9
St Scholastica
08.34
nwi
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wirtz, Brittni
12
Northern Michiga
07.92
nwi
1
1
Pangerl, Erin
12
Minnesota-Duluth
07.96
nwi
3
1
James, Avadon
11
Northern Michiga
07.98
nwi
2
1
Clintsman, Valerie
11
St Benedict
08.18
nwi
4
2
Argir, Sammi
9
St Scholastica
08.24
nwi
3
2
Adams, Suzi
11
St Benedict
08.27
nwi
2
2
Doran, Maija
9
Minnesota-Duluth
08.31
nwi
1
3
Urman, Madelyn
9
St Scholastica
08.38
nwi
1
3
Althoff, Amanda
12
Minnesota-Duluth
08.39
nwi
2
2
Harmston, Rachel
10
St Scholastica
08.50
nwi
4
4
Dube, Michelle
11
St Scholastica
08.56
nwi
1
3
Kotajarvi, Lauren
10
Minnesota-Duluth
08.57
nwi
3
5
Sila, Jodi
10
St Scholastica
08.61
nwi
1
3
Rudolph, LaKeya
9
Concordia-St. Pa
08.64
nwi
4
4
Ryan, Courtney
10
Minnesota-Duluth
08.64
nwi
2
4
Shryer, Maja
12
Minnesota-Duluth
08.66
nwi
3
5
Jandrich, Esther
12
Concordia-St. Pa
08.69
nwi
3
5
Dykhoff, Rebecca
9
St Benedict
08.70
nwi
2
6
Croy, Colleen
10
Bethany Lutheran
08.81
nwi
2
4
Hatfield, Kaylee
9
Wisconsin-Superi
08.85
nwi
4
5
Stewart, Allia
9
Northern Michiga
08.87
nwi
4
7
John, Silene
9
Wisconsin-Superi
08.93
nwi
2
6
Kronholm, Kelsey
9
Concordia-St. Pa
08.98
nwi
4
6
Weltzien, Kayla
10
Wisconsin-Superi
09.18
nwi
1
7
Anderson, Kalli
9
Minnesota-Duluth
09.25
nwi
1
7
Owens, Asia
10
Bethany Lutheran
09.49
nwi
4
6
Buck, Rachel
9
Minnesota-Duluth
09.59
nwi
3
8
Kromrey, Jennifer
11
Wisconsin-Superi
10.36
nwi
4
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Gloria
10
Concordia-St. Pa
26.35
nwi
1
1
Pangerl, Erin
12
Minnesota-Duluth
26.46
nwi
2
2
James, Avadon
11
Northern Michiga
26.67
nwi
1
3
Argir, Sammi
9
St Scholastica
27.01
nwi
1
1
Shofner, Breanna
9
St Scholastica
27.12
nwi
3
2
Urman, Madelyn
9
St Scholastica
27.14
nwi
3
2
Clintsman, Valerie
11
St Benedict
27.44
nwi
2
3
Adams, Suzi
11
St Benedict
27.61
nwi
2
1
Erickson, Jacquelyn
11
Wisconsin-Superi
27.70
nwi
4
3
Doran, Maija
9
Minnesota-Duluth
27.88
nwi
3
2
Knutson, Kaitlyn
9
Wisconsin-Superi
27.90
nwi
4
3
Althoff, Amanda
12
Minnesota-Duluth
27.92
nwi
4
4
Fricke, Audrey
12
St Benedict
27.94
nwi
2
1
Harmston, Rachel
10
St Scholastica
27.98
nwi
5
4
Shryer, Maja
12
Minnesota-Duluth
28.00
nwi
3
2
Sila, Jodi
10
St Scholastica
28.38
nwi
5
1
Kotajarvi, Lauren
10
Minnesota-Duluth
28.41
nwi
7
1
Boyhtari, Alissa
10
Wisconsin-Superi
28.79
nwi
6
2
Dykhoff, Rebecca
9
St Benedict
28.80
nwi
6
3
Pieper, Sarah
12
Concordia-St. Pa
28.96
nwi
5
4
Jensen, Anna
9
Minnesota-Duluth
29.01
nwi
4
4
Thompson, Sydney
12
Wisconsin-Superi
29.06
nwi
5
3
Rudolph, LaKeya
9
Concordia-St. Pa
29.10
nwi
6
4
Wirtz, Brittni
12
Northern Michiga
29.14
nwi
1
2
Potthoff, Avery
9
Minnesota-Duluth
29.49
nwi
7
4
Croy, Colleen
10
Bethany Lutheran
29.60
nwi
6
3
John, Silene
9
Wisconsin-Superi
30.03
nwi
7
5
Stewart, Allia
9
Northern Michiga
30.17
nwi
3
4
Hatfield, Kaylee
9
Wisconsin-Superi
30.43
nwi
7
5
Ryan, Courtney
10
Minnesota-Duluth
31.80
nwi
5
5
Weltzien, Kayla
10
Wisconsin-Superi
32.24
nwi
7
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brzezinski, Danielle
11
Northern Michiga
1:01.59
1
1
Sundstrom, Megan
9
St Benedict
1:02.68
2
2
Young, Nicole
9
St Scholastica
1:02.73
1
2
Erickson, Jacquelyn
11
Wisconsin-Superi
1:03.63
2
1
Knutson, Kaitlyn
9
Wisconsin-Superi
1:03.84
3
3
Burney, Kalle
9
Concordia-St. Pa
1:04.13
2
3
Fricke, Audrey
12
St Benedict
1:05.04
1
2
Boyhtari, Alissa
10
Wisconsin-Superi
1:05.73
3
3
Amundson, Leah
9
Concordia-St. Pa
1:05.75
3
4
Whitesell, Emmy
9
St Benedict
1:06.65
2
4
Smith, Callie
9
Minnesota-Duluth
1:07.24
3
5
Hille, Sabrina
9
St Benedict
1:07.77
3
4
Leist, Kaitlyn
9
Northern Michiga
1:07.92
1
5
Stewart, Allia
9
Northern Michiga
1:11.32
2
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Amy
11
St Scholastica
1:40.22
1
2
Lundgren, Emily
11
St Scholastica
1:41.54
1
3
Dengel, Olivia
9
St Benedict
1:41.99
1
4
Durbin, Morgan
9
St Benedict
1:52.49
1
1
Beattie, Morgan
11
Bemidji State
1:53.53
2
5
Shady, Erika
9
Concordia-St. Pa
1:53.97
1
2
Sedesky, Marie
9
St Benedict
1:58.86
2
3
Thornton, Jeanette
10
St Benedict
2:03.90
2
4
Hills, Rachel
9
Wisconsin-Superi
2:15.81
2
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buske, Brianna
12
St Scholastica
2:18.37
1
2
Kosobud, Allison
10
St Benedict
2:18.85
1
3
Churchill, Clara
9
Northern Michiga
2:30.20
1
4
Gray, Jordan
9
Concordia-St. Pa
2:30.48
1
5
Ekman, Samantha
9
Minnesota-Duluth
2:34.25
1
6
Olzenak, Kelly
10
St Benedict
2:34.51
1
7
Fudge, Lizzie
9
St Scholastica
2:35.22
1
8
Kiminski, Maria
10
St Benedict
2:37.51
1
1
Elyea, Kirsten
9
Bethany Lutheran
2:39.57
2
2
Friedges, Maria
11
St Benedict
2:45.00
2
9
Leist, Kaitlyn
9
Northern Michiga
2:47.72
1
3
White, Annie
9
St Benedict
2:53.89
2
4
Dabney, Kaelyn
9
St Benedict
3:05.06
2
5
Hills, Rachel
9
Wisconsin-Superi
3:07.73
2
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mogren, Andrea
10
St Scholastica
3:07.63
1
2
Bruha, Lauren
11
Minnesota-Duluth
3:09.36
1
3
Seidenkranz, Amber
9
Minnesota-Duluth
3:09.97
1
4
Gibson, Taylor
10
St Scholastica
3:10.22
1
5
Ocariz, Katerin
10
Minnesota-Duluth
3:10.33
1
6
Platt, Brittany
10
Minnesota-Duluth
3:10.51
1
7
Crummy, Nicole
11
Bemidji State
3:14.95
1
1
Turner, Emily
11
Bemidji State
3:22.28
2
2
Weyenberg, Kate
11
Wisconsin-Superi
3:38.89
2
3
Thaemert, Rachel
10
Concordia-St. Pa
3:40.77
2
4
Schield, Sara
10
Wisconsin-Superi
3:40.85
2
5
Anderson, Amanda
9
Bemidji State
3:53.27
2
6
Walters, Selina
9
Wisconsin-Superi
3:58.63
2
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Halonen, Larissa
12
Northern Michiga
5:11.74
1
2
Burmeister, Kameron
9
Northern Michiga
5:13.92
1
3
Gammon-Deering, Manon
12
St Benedict
5:15.45
1
4
Seidenkranz, Amber
9
Minnesota-Duluth
5:18.53
1
5
Platt, Brittany
10
Minnesota-Duluth
5:18.72
1
6
Hovland, Casey
9
St Scholastica
5:21.19
1
7
Marcus, Maggie
11
Concordia-St. Pa
5:24.52
1
8
Donajkowski, Xavier
10
Northern Michiga
5:27.19
1
9
Turner, Emily
11
Bemidji State
5:32.40
1
1
Spatenka, Erin
10
Concordia-St. Pa
5:33.60
2
2
Sauer, Megan
10
Bethany Lutheran
5:34.39
2
3
Thayer, Kate
9
Northern Michiga
5:39.79
2
4
Flynn, Shannon
10
Northern Michiga
5:43.21
2
5
Shannon-Tamrat, Selam
11
St Benedict
5:45.46
2
10
Becker, Kieren
9
Northern Michiga
5:47.93
1
11
Swiderski, Catherine
11
Northern Michiga
5:54.21
1
6
Denman, Jolynne
11
Bemidji State
5:58.50
2
7
Weyenberg, Kate
11
Wisconsin-Superi
6:01.33
2
8
Hodena, Paige
9
St Scholastica
6:08.97
2
9
Quintanilla, Melissa
12
St Benedict
6:09.59
2
10
Schield, Sara
10
Wisconsin-Superi
6:14.56
2
11
Paquin, Emily
12
Bemidji State
6:23.70
2
12
Anderson, Amanda
9
Bemidji State
6:29.39
2
13
Walters, Selina
9
Wisconsin-Superi
6:39.67
2
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Donnell, Jenna
12
St Benedict
10:27.67
1
2
Holt, McKenzie
9
Minnesota-Duluth
10:35.95
1
3
Seidenkranz, Erica
11
Minnesota-Duluth
10:55.24
1
4
Weber, Emma
10
St Benedict
11:00.50
1
5
Richard, Caitlan
10
Minnesota-Duluth
11:33.96
1
6
Allen, Emily
12
Northern Michiga
11:36.55
1
7
Denman, Jolynne
11
Bemidji State
11:48.99
1
8
Thul, Kara
12
Minnesota-Duluth
11:59.92
1
9
Paquin, Emily
12
Bemidji State
12:33.43
1
10
Banaian, Esther
11
St Benedict
12:35.40
1
Womens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rasmussen, Brooke
9
St Benedict
18:19.37
1
2
Gross, Cathleen
11
St Benedict
18:59.05
1
3
Johnson, Jordan
10
St Scholastica
19:11.87
1
4
Green, Kiley
11
St Benedict
19:12.47
1
5
Keller-Miller, Kathryn
12
St Benedict
19:15.39
1
6
REID, ELISE
10
St Benedict
19:35.30
1
7
HENDRICKSON, MATTIA
10
St Benedict
19:42.33
1
8
Comee, Laura
11
St Benedict
20:04.08
1
9
Burgstahler, Molly
11
St Scholastica
20:35.28
1
10
Lynch, Haley
12
St Benedict
20:37.89
1
11
SCHOENBAUER, LAUREN
11
St Benedict
20:44.12
1
12
Carlson, Heidi
9
St Scholastica
20:48.16
1
13
KIOLBASA, EMILY
10
St Benedict
20:50.70
1
14
Johnson, Dayna
11
St Benedict
21:21.40
1
15
Sauer, Alissa
11
Bethany Lutheran
21:51.44
1
16
Palmquist, Rebecka
11
St Benedict
22:04.47
1
17
Goelz, Savanna
11
St Benedict
24:46.83
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
King, Jasmine
11
Northern Michiga
09.24
nwi
1
2
Frier, Natalie
9
St Benedict
09.57
nwi
1
3
Russert, Hannah
10
St Scholastica
09.63
nwi
1
4
Hoeft, Kari
9
St Benedict
09.69
nwi
1
5
Anderson, Nikki
11
Bemidji State
09.75
nwi
1
6
Marzinske, Kari
9
Bethany Lutheran
09.87
nwi
1
7
Bialka, Katie
9
Concordia-St. Pa
09.92
nwi
1
8
Miller, Chloe
10
Bemidji State
10.06
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
King, Jasmine
11
Northern Michiga
09.38
nwi
1
1
Frier, Natalie
9
St Benedict
09.51
nwi
3
1
Hoeft, Kari
9
St Benedict
09.52
nwi
2
2
Anderson, Nikki
11
Bemidji State
09.69
nwi
1
2
Russert, Hannah
10
St Scholastica
09.71
nwi
3
2
Miller, Chloe
10
Bemidji State
09.79
nwi
2
3
Bialka, Katie
9
Concordia-St. Pa
09.79
nwi
3
3
Marzinske, Kari
9
Bethany Lutheran
09.90
nwi
2
3
Fentem, Hailey
9
St Scholastica
09.91
nwi
1
4
Murphy, Faith
9
Minnesota-Duluth
10.18
nwi
2
4
Potthoff, Avery
9
Minnesota-Duluth
10.28
nwi
1
5
Otto, Renae
9
St Benedict
10.33
nwi
1
4
Smith, Callie
9
Minnesota-Duluth
10.38
nwi
3
5
Ighovojah, Wakpor
9
Concordia-St. Pa
10.63
nwi
3
5
Lauderbaugh, Tori
9
Bemidji State
11.08
nwi
2
6
Schwint, Carly
11
Bemidji State
11.13
nwi
3
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Erickson, Boyhtari,
Thompson, Knutson
Wisconsin-Superi
1:51.52
1
2
Anderson, Crummy,
Melom, Miller
Bemidji State
1:52.14
1
3
Norris, Lieske,
Croy, Marzinsk
Bethany Lutheran
1:57.17
1
4
John, Olson,
Weltzien, Kromrey
Wisconsin-Superi
2:04.91
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Argir, Campbell,
Shofner, Buske
St Scholastica
4:06.20
1
2
Gammon-D, Dengel,
Sundstro, Kosobud
St Benedict
4:14.75
1
3
Young, Lundgren,
Mogren, Hovland
St Scholastica
4:16.22
1
4
Brzezins, King,
Mylle, Churchil
Northern Michiga
4:18.17
1
5
Williams, Burney,
Marcus, Ighovoja
Concordia-St. Pa
4:18.69
1
6
Bialka, Shady,
Amundson, Pieper
Concordia-St. Pa
4:23.31
1
1
Bruha, Ocariz,
Seidenkr, Shryer
Minnesota-Duluth
4:26.72
2
2
Kiminski, Hille,
Durbin, Whitesel
St Benedict
4:31.75
2
3
Halonen, Becker,
Burmeist, Thayer
Northern Michiga
4:33.91
2
4
Marzinsk, Croy,
Sauer, Elyea
Bethany Lutheran
4:39.29
2
5
Howe, Otto,
Sedesky, Olzenak
St Benedict
4:47.49
2
6
Thornton, Quintani,
White, Friedges
St Benedict
5:03.55
2
Womens Shot Put Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Charley, Angela
9
St Benedict
10.74m
(35'2.75)
1
2
Ludwig, Brittany
11
St Scholastica
10.34m
(33'11)
1
3
Velde, Samantha
10
Bemidji State
9.97m
(32'8.5)
1
4
Anderson, Nikki
11
Bemidji State
9.80m
(32'1.75)
1
5
Swanson, Ellen
12
Minnesota-Duluth
9.52m
(31'2.75)
1
6
Stewart, Lindsey
10
Bethany Lutheran
8.82m
(28'11)
1
7
Montray, Kirsten
12
St Benedict
8.67m
(28'5.25)
1
8
Berg, Lauren
9
St Benedict
8.47m
(27'9.25)
1
9
Kiminski, Maria
10
St Benedict
7.20m
(23'7.25)
1
10
Emmons, Arianna
9
Bethany Lutheran
6.19m
(20'3.5)
1
11
Sundstrom, Megan
9
St Benedict
6.16m
(20'2.5)
1
Womens Shot Put Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ware, Martina
12
Concordia-St. Pa
14.29m
(46'10.5)
1
2
Ayers, Katherine
12
Minnesota-Duluth
12.72m
(41'8.75)
1
3
Vinokur, Victoria
12
Wisconsin-Superi
12.57m
(41'2.75)
1
4
Brewster, Ciara
11
Bemidji State
11.97m
(39'3.25)
1
5
Bonasera, Jadyn
10
St Scholastica
11.96m
(39'2.75)
1
6
Williams, Jasmine
10
Northern Michiga
11.94m
(39'2)
1
7
King, Jasmine
11
Northern Michiga
11.14m
(36'6.5)
1
8
Nathan, Keiarey
11
Northern Michiga
10.84m
(35'6.75)
1
9
Wheeler, Annika
9
Northern Michiga
10.83m
(35'6.25)
1
10
Kingsley, Lydia
11
Minnesota-Duluth
10.29m
(33'9)
1
11
Johnson, Samanthia
10
Northern Michiga
9.98m
(32'8.75)
1
12
Ito, Lisa
10
St Scholastica
9.95m
(32'7.5)
1
Womens Weight Throw Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Swanson, Ellen
12
Minnesota-Duluth
13.66m
(44'9.75)
1
2
Ludwig, Brittany
11
St Scholastica
13.17m
(43'2.5)
1
3
Brewster, Ciara
11
Bemidji State
12.68m
(41'7)
1
4
Velde, Samantha
10
Bemidji State
12.44m
(40'9.75)
1
5
Montray, Kirsten
12
St Benedict
11.82m
(38'9.25)
1
6
Charley, Angela
9
St Benedict
9.93m
(32'6.75)
1
7
Stavedahl, Jordan
9
St Benedict
9.62m
(31'6.5)
1
8
Stewart, Lindsey
10
Bethany Lutheran
9.07m
(29'9)
1
9
Berg, Lauren
9
St Benedict
6.89m
(22'7.25)
1
Womens Weight Throw Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ayers, Katherine
12
Minnesota-Duluth
17.29m
(56'8.5)
1
2
Ware, Martina
12
Concordia-St. Pa
17.03m
(55'10.25)
1
3
Hitchcock, Jennifer
12
Minnesota-Duluth
16.66m
(54'7.75)
1
4
Williams, Jasmine
10
Northern Michiga
15.70m
(51'6)
1
5
Johnson, Samanthia
10
Northern Michiga
15.64m
(51'3.75)
1
6
Hoffman, Mariah
11
Concordia-St. Pa
14.96m
(49'0.75)
1
7
Vinokur, Victoria
12
Wisconsin-Superi
14.49m
(47'6.25)
1
8
Hegg, Denna
11
Bemidji State
13.95m
(45'9)
1
9
Bonasera, Jadyn
10
St Scholastica
12.72m
(41'8.75)
1
10
Kingsley, Lydia
11
Minnesota-Duluth
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christianson, Nicole
11
St Scholastica
1.61m
(5'3.25)
1
2
Marzinske, Kari
9
Bethany Lutheran
1.51m
(4'11.25)
1
3
Wagner, Anna
11
St Benedict
1.51m
(4'11.25)
1
4
Good, Alexis
11
St Benedict
1.51m
(4'11.25)
1
5
Evenson, Alicia
11
St Benedict
1.46m
(4'9.25)
1
6
Gibson-Treptow, Emily
11
Wisconsin-Superi
1.46m
(4'9.25)
1
7
Kolb, Amanda
10
Minnesota-Duluth
1.46m
(4'9.25)
1
8
Melom, Sara
10
Bemidji State
1.46m
(4'9.25)
1
10
Nathan, Keiarey
11
Northern Michiga
1.41m
(4'7.5)
1
9
Krejcarek, Olivia
12
St Scholastica
1.41m
(4'7.5)
1
11
Lauderbaugh, Tori
9
Bemidji State
1.36m
(4'5.5)
1
12
Boyhtari, Alissa
10
Wisconsin-Superi
1.36m
(4'5.5)
1
13
Hale, Samantha
11
Wisconsin-Superi
1.36m
(4'5.5)
1
14
Fentem, Hailey
9
St Scholastica
1.36m
(4'5.5)
1
15
Demeritte, De'Seria
9
St Benedict
1.36m
(4'5.5)
1
16
Rieffer, Amanda
9
St Scholastica
1.31m
(4'3.5)
1
17
Pellizer, Cassilyn
9
Northern Michiga
NH
(--)
1
Womens Long Jump Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harmston, Rachel
10
St Scholastica
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
2
Russert, Hannah
10
St Scholastica
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
3
Terp, Gabriella
10
Minnesota-Duluth
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
4
Eggerichs, Marissa
9
St Benedict
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
5
Kramer, Marianna
9
Concordia-St. Pa
4.42m
(14'6)
nwi
1
6
Norris, Kayla
9
Bethany Lutheran
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
7
Stavedahl, Jordan
9
St Benedict
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
8
Croy, Colleen
10
Bethany Lutheran
3.72m
(12'2.25)
nwi
1
10
Marzinske, Kari
9
Bethany Lutheran
ND
(--)
nwi
1
9
Lieske, Anna
9
Bethany Lutheran
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mylle, Ine
9
Northern Michiga
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
2
Hawkinson, Katie
9
Minnesota-Duluth
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
3
King, Jasmine
11
Northern Michiga
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
4
VanErp, Samantha
11
St Benedict
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
5
Burney, Kalle
9
Concordia-St. Pa
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
6
Ighovojah, Wakpor
9
Concordia-St. Pa
4.75m
(15'7)
nwi
1
7
Thompson, Sydney
12
Wisconsin-Superi
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
8
Miller, Chloe
10
Bemidji State
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
9
Kotajarvi, Lauren
10
Minnesota-Duluth
4.45m
(14'7)
nwi
1
10
Fricke, Audrey
12
St Benedict
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Flight #1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lieske, Anna
9
Bethany Lutheran
9.73m
(31'11)
nwi
1
2
Eggerichs, Marissa
9
St Benedict
9.73m
(31'11)
nwi
1
3
Anderson, Kalli
9
Minnesota-Duluth
9.49m
(31'1.5)
nwi
1
4
Rieffer, Amanda
9
St Scholastica
9.36m
(30'8.5)
nwi
1
5
Kronholm, Kelsey
9
Concordia-St. Pa
9.26m
(30'4.5)
nwi
1
6
Norris, Kayla
9
Bethany Lutheran
ND
(--)
nwi
1
7
Schwint, Carly
11
Bemidji State
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Flight #2
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mylle, Ine
9
Northern Michiga
11.54m
(37'10.25)
nwi
1
2
Hoium, Rachael
11
St Scholastica
10.59m
(34'8.75)
nwi
1
3
Sundstrom, Megan
9
St Benedict
10.48m
(34'4.5)
nwi
1
4
VanErp, Samantha
11
St Benedict
9.88m
(32'4.75)
nwi
1
5
Hoeft, Kari
9
St Benedict
9.68m
(31'9)
nwi
1
6
Wagner, Anna
11
St Benedict
ND
(--)
nwi
1
7
Hawkinson, Katie
9
Minnesota-Duluth
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jandrich, Esther
12
Concordia-St. Pa
3.80m
(12'5.5)
1
2
Stelten, London
10
St Benedict
3.20m
(10'5.75)
1
3
Krejcarek, Olivia
12
St Scholastica
3.05m
(10'0)
1
4
Kramer, Marianna
9
Concordia-St. Pa
3.05m
(10'0)
1
5
Feilen, Gretchen
9
Concordia-St. Pa
2.90m
(9'6)
1
6
Buck, Rachel
9
Minnesota-Duluth
2.90m
(9'6)
1
7
Spang, Courtney
9
Minnesota-Duluth
2.90m
(9'6)
1
10
Anderson, Kalli
9
Minnesota-Duluth
2.75m
(9'0.25)
1
8
Davis, Anna
9
St Benedict
2.75m
(9'0.25)
1
9
Eng, Austyn
11
Bemidji State
2.75m
(9'0.25)
1
11
Kolb, Amanda
10
Minnesota-Duluth
2.45m
(8'0.25)
1
12
Twardowski, Alyssa
9
St Benedict
2.45m
(8'0.25)
1
13
Geiser, Christina
9
St Benedict
2.45m
(8'0.25)
1
14
Khoury, Alex
9
St Benedict
2.45m
(8'0.25)
1
15
Quast, Caitlyn
12
Bemidji State
2.30m
(7'6.5)
1
16
Hughes, Anna
9
Concordia-St. Pa
2.00m
(6'6.5)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#st-scholastica
#lake-superior-challenge
More news
2015 Results - Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
2015 Results - Northern Michigan Northern Indoor Challenge
0 shares:
St. Scholastica Lake Superior Indoor Challenge
,
Bemidji State University Track and Field and Cross Country - Bemidji, Minnesota
,
Bethany Lutheran College Track and Field and Cross Country - Mankato, Minnesota
,
College of Saint Benedict Track and Field and Cross Country - Saint Joseph, Minnesota
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for University of Wisconsin-Superior Track and Field and Cross Country - Superior, Wisconsin
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
75
2022
123
2021
74
2020
48
2019
115
2018
143
2017
138
2016
113
2015
81
2014
95
2013
150
2012
60
2011
8
2010
1
2009
1
Show 12 more
Hashtags
#st-scholastica
#lake-superior-challenge
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!